Сільський голова

 

 

Паламарчук Леонід Анатолійович

 

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ Грушівської сільської ради на 2016 -2020 роки.
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ Грушівської сільської ради  на 2016 -2020 роки.

Поділитися новиною:

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ Грушівської сільської ради на 2016 -2020 роки.

Проект програми розміщено для обговорення та внесення зауважень та доповнень (тел. 31-1-94) з 8.00 до 17.00 години.

                                                             Проект

 

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ Грушівської сільської ради  на 2016 -2020 роки.

 

 

І. Вступ.

1.1.            Пріоритетні цілі та завдання діяльності Грушівської сільської ради на 2015-2020 ріки.

 

Програма соціально-економічного розвитку Грушівської сільської ради на 2016-2020 р. (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог законів України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", "Про місцеве самоврядування в Україні",  Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету міністрів України №385 від 06.08.2014 р.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної діяльності Грушівської сільської ради на 2016-2020 р., спрямовані на розвиток Грушівської сільської ради – роботи з  благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення сіл Грушівської сільської ради, а саме: с. Грушівка, с. Благодатівка, с. Василівка, с.Садове.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету Грушівської сільської ради, субвенцій з державного, обласного чи районного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Грушівської сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

Станом на 01 січня 2015 року  площа Грушівської сільської ради становить 4105 га. Сільських комунальних доріг, складає–5,5км.   Водопровідні мережі із задовільним станом – 5,5 км, з незадовільним, що потребують заміни або нового будівництва-1.0км.

У селах Грушівської сільської ради  працюють наступні соціально-культурні, освітні та медичні заклади: два будинки культури,  Грушівська загальноосвітня школа, ДНЗ «ВИШЕНЬКА»,амбулаторія сімейної медицини один ФАП,  на території сіл функціонує 6-торгівельних закладів - 4 продуктових магазинів, 1- господарський та спеціалізований магазин, автозаправна станція,  1 заклад громадського харчування.

 

Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:                 

- проведення робіт з реконструкції існуючих водопровідних мереж та будівництво нових зокрема по вулицях Весняна в селі Благодатівка;

- поступове асфальтування доріг;

- підтримка  та розвиток духовно-релігійних установ;

- ремонт футбольного стадіону з трибунами на 560 місць;

- розвиток дорослого та дитячого футболу;

- будівництво дитячих майданчиків;

- розвиток КП «Грушівський сількомунхоз»;

- благоустрій кладовищ;

- проведення ремонтних робіт очисних споруд;

- ліквідація не санкційованих звалищ сміття;

- організацію вивезення сміття від помешкань жителів;

- проведення робіт з освітлення вулиць сіл Грушівської сільської ради;

- встановлення авто-зупинок;

- проведення ремонтів житлового фонду Грушівської сільської ради;

Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою села Грушівка, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів, підвищення рівня надання послуг КП «Грушівський сількомунгосп».

 

                                                 ІІ. Соціальна сфера.

 

2.1. Демографічна ситуація.

 

Демографічна ситуація, що склалась в селах  Грушівської сільської ради, характеризується зменшенням кількісті населення впродовж останніх 5-ти років. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів,  Це пояснюється в першу чергу міграцію населення через вигідне розташування сіл, адже поруч обласний та районний центри.

Як і загалом в Україні, в Грушівській сільській раді смертність перевищує народжуваність, так в 2015 році народилось 8 дітей, померло  33 особи.

Для порівняння в останні 5 років у   Куп’янському районі смертність перевищує народжуваність на  30%.

В селах Грушівської сільської ради зареєстровано близько 1537 осіби, але фактично в селі проживає, разом з не зареєстрованими мешканцями, понад 1754 осіб.

Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селах Грушівської сільської ради, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

 

2.2. Завдання сільської ради та центру соціальних служб:

 

- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

- забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

- проведення інформаційних компаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

- забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

- cприяння дотримання державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян.

 

2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді.

 

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей  на території Грушівської сільської ради

Потрібно відмітити статистику по селам сільської ради:

-       багатодітні сім'ї  – 6;

-       діти-інваліди – 3;

-       діти, позбавлені батьківського піклування – 1;

-       неблагополучні сім’ї, що знаходяться на обліку – 20;

-       діти, що перебувають на обліку в службі у  справах неповнолітніх - 0.

 Вцілому діяльність районного відділу характеризується стабільним рівнем забезпечення умов надання безкоштовних соціальних послуг в територіальній громаді сільської ради.

З метою збереження родинних стосунків, надання соціальної підтримки сім’ям, які потребують допомоги, запобігання раннього соціального сирітства, реалізується   район-ною службою сім’ї і молоді”.

За відповідний період  роботи до служби звернулося більше 16 осіб, не враховуючи сім’ї, яким надаються постійні послуги, спрямовані на подолання складних життєвих обставин, в яких вони опинилися. Клієнтам і сім’ям під соціальним супроводом  надаються  інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні та соціально-економічні послуги. Сільською радою та закладами проводяться свята як  ВеликденьДень знань, День інвалідаДень св. Миколая. Проводиться сільське свято до Міжнародного Дня сім’ї,започатковане свято «Грушівська калина» «День села» Грушівці та селі Благодатівка.

           

Основні завдання, які будуть реалізовані через Грушівську сільську програму «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ  на 2016-2020 рік».

 

 Підтримка обдарованих дітей з соціально-незахищених категорій сімей шляхом проведення конкурсів, виставок, фестивалів тощо – 1,0 тис.грн.

 Святкування та надання подарунків дітям із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах  до  Дня св. Миколая,новорічних  свят, Великодня, Дня інваліда, Дня знань. Проведення Міжнародного Дня сім’ї – 1,6 тис.грн.

 

2.4. Зайнятість населення та ринок  праці.

 

На території сільської ради розташовано понад 7 підприємств, установ та організацій, в яких працює близько 148 чоловік, 80% з яких - місцеві жителі.

Всього в Грушівській сільській раді зареєстровано близько 0,618 тис. працездатного населення, таким чином, в селі працює лише кожен третій, близько 40% працюють в м. Харкові; у м. Куп’янську та інших населених пунктах району - близько 7%, ще 3% -в інших населених пунктах.

Станом на 01 січня 2015 року у Куп’янському районному центрі зайнятості на обліку рахуються 14 безробітних жителів Грушівської сільської ради.

На початку 2002 року в селах розпочав роботу  ТОВ « Садагроінвест» ТОВ  займається вирощуванням сільськогосподарської продукції,загальний штат якого на сьогодні складає 21працівник, з яких 18 – з других населених пункті району. Враховуючи непрості часи для підприємництва, сільська рада в межах та в міру своїх можливостей пішла на зустріч підприємцям села, встановивши податок на нерухоме майно на рівні 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 м2 (при можливому максимумі 1%), що складає 6,09 грн/м2.

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020 рік:

 

●  Сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття.

  Сприяння розвитку підприємництва.

●  Виділити з бюджету Грушівської сільської ради кошти для оплати громадських робіт спільно з Куп’янським  центром зайнятості – 10.00 тис.гр

   Виплата коштів учасникам АТО – 5,0тис,гр.

ІІІ. Гуманітарна сфера.

 

3.1. Охорона здоров’я.

 

На території Грушівської сільської ради функціонує 2 медичних установи:

1.  Комунальний заклад «Куп’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Грушівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини.

3. Благодатівський ФАП.

 

Заклади знаходяться на утриманні районного та обласного бюджетів,.

У  Грушівській  амбулаторії загальної практики – сімейної медицини – 11 медпрацівників.

Загальна кількість ліжок в стаціонарі – 10, обслуговуються жителі сіл Грушівської сільської ради та Нечволодівської  сільської  ради, Великою проблемою лікарні є нагальна потреба проведення капітального ремонту приміщення амбулаторії – підлога, внутрішній ремонт стін та стель, внутрішньої електромережі, встановлення склопакетів.

В останні роки в амбулаторії встановлено три нових металопластикових вікон, та проведено роботи з ремонту частини приміщень всередині,  які фінансувались, як з районного,  так і з сільського бюджетів а також з власних коштів працівників. Але постійно існує проблема з нестачею пального. Сільська рада в попередні роки допомагала, в цьому році аналогічно з сільського бюджету буде надано допомогу.

Серед захворювань в селі найбільш поширені захворювання серцево-судинної, дихальної системи та різноманітні травми.

В минулому році Грушівською амбулаторією  було  здійснено близько 125 виїздів на виклики. Щотижня в середньому 15 виїздів, та проведенно 216 прийомів громадян з них  130 в других населених пунктів других сільських рад.

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020 рік:

 

● Здійснювати допомогу на нагальні потреби медичних закладів за рахунок меценатів та шляхом субвенції міжбюджетного трансферту бюджету сільської ради.

● Субвенція Куп’янській центральній районній лікарні на проведення робіт по утепленню  відділення  Грушівській амбулаторії10,0 тис.грн.

●Субвенція Куп’янській центральній районній лікарні на відділення Грушівській амбулаторії на придбання медичного обладнання – 6,7тис.грн.

● Субвенція на ремонт автомобіля швидкої допомоги для Грушівської амбулаторії загальної практики  сімейної  медицини – 16,0 тис.грн.

   Виплати допомоги на поховання – 6,0 тис, гр.

3.2. Освіта

 

На території налічується загальноосвітня школа, яка знаходяться на утриманні відділу освіти Куп’янської РДА,  ДНЗ « ВИШЕНЬКА» за рахунок Грушівської сільської ради. Одним з головних питань для села є утримання цих об’єктів як державного бюджету так і місцевого. На сьогодні діти Грушівської сільської ради відвідують дитячий дошкільний навчальний заклад в селі Грушівка, загальна кількість вихованців складає 52 дитини,

колектив вихователів складається з 18 чоловік. Грушівську ЗОШ відвідує 134 дити-ни,   вчительський склад складає 32 вчителя. Грушівською сільською радою на утримання  дітей перераховано Грушівському ДНЗ «ВИШЕНЬКА» -305,0 тис.грн.

 У минулому 2014 та в 2015 році в Грушівську ЗОШ сільська рада перераховувала кошти кількості 16,0 тис.гр  на проведення ремонтних робіт.

 

 Основні завдання та заходи на 2016-2020 рік:

● Здійснювати допомогу на нагальні потреби шкіл за рахунок меценатів та сільського бюджету;

а саме:

● Здійснити допомогу в потребі школі в придбані леноліуму для покритя підлоги в коридорі  за рахунок меценатів та сільського бюджету – 65, 0 тис,гр..

Проведення реконструкцію системи опалення в приміщенні школи  25,0 тис.гр.

Субвенція на поточний ремонт приміщень Грушівської  ЗОШ,– 60,0 тис.грн.

Субвенція на утримання  ДНЗ « ВИШЕНЬКА»,– 360,0 тис.грн.

 

3. Культура та духовність.

 

На території села Грушівка розміщені наступні заклади культури та духовності:

1. Грушівський сільський клуб. (вул. Войноральского- 11);

2. Грушівська бібліотека (по вул. Войноральській-11);

3. Благодатівський сільський клуб.(вул. Весняна – 15/6).

З вище перерахованих закладів є власністю територіальної громади села тільки сільські клуби , які знаходиться на балансі сільської ради.

Протягом 2015 року в сільських клубах відкрито нові гуртки – спортивного танцю,  станом на сьогодні їх відвідує 15 дітей. У найближчих планах – відкриття кінотеатру.

В актових залах сільських клубів  проводяться святкові заходи, концерти, збори.

Для повного завершення ремонтних робіт та повної укомплектації необхідним обладнанням та матеріалами сільським клубам необхідно близько 70 тис.грн. Це в першу чергу оснащення сцени сучасним обладнанням, придбання костюмів для виступів вихованців закладу, придбання потужного  генератора  для аварійного енерго-забезпечення, проведення косметичного ремонту фасаду будівлі Грушівського сільського  клубу.

У міру своїх можливостей сільська рада здійснює допомогу іншим вище перерахованим закладам. 

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020 роки:

 

●  Почати повну  комплектацію необхідним музичним обладнанням та матеріалами для проведення масових заходів  на свята – 50.0 тис.грн.

●  Здійснювати допомогу на нагальні потреби закладів культури та духовності за рахунок  спонсорів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет- 45 тис.гр..

На святкування  «День Села», «Масляна» ,«Новий рік» забезпечити фінансуван-ня послуг  по монтажу та демонтажу сцени, звукового обладнання, придбання кві-тів, листівок, тощо - 18,0 тис.грн.

 Проведення свята конкурсу «Грушівська калина»  8,0 тис,гр.  

  Субвенція на утримання сільських клубів – 134,тис.гр.

 

3.4. Фізична культура і спорт

 

Сільською радою виготовити  проект будівництва сільського стадіону на 560 посадових місць. Поновити роботу спортивного клубу  «Грушівський юніор» де було 28 вихованців, які приймали участь в районних спортивних змаганнях, де отримували призові нагороди.

Сформувати команду настольного тенісу, та команду  з шахів і шашків.

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020 роки:

 

● Розвиток футбольного клубу «Грушівський юніор», забезпечення матеріально-технічним обладнанням;

●Будівництво трибун на футбольному стадіоні села Грушівка  - 140,0 тис.гр.

Придбання футбольної форми та спортивного інвентаря – 25,0 тис.грн.

 

 

IV. Основні напрями соціально-економічного розвитку сіл Грушівської сільської ради.

4.1. Ресурсне забезпечення розвитку села.

 

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної діяльності, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна діяльність - це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

В останній  рік сільський бюджет стабільний, що дозволяє виконувати його дохідну частину. Видаткова частина бюджету виконується на 70%. Це гальмує, а інколи і унеможливлює виконання запланованих робіт та заходів. 

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від місцевих податків і зборів (земельний податок, орендна плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно тощо).

Однією з головних статей доходу для села в останній рік це плата земельного податку, загальна площа склала 4105 га. Це позитивно вплине на розвиток села та його бюджету.

В минулому році виготовлено та затверджено нову нормативно-грошову оцінку землі в межах села – базова вартість одного м2– 113,22 грн. (попередня діяла з 2009 р. – 72,22 грн./м2).  Згідно цієї оцінки вартість оренди та земельного податку на землю збільшилась в 1,5-2,0 рази, в залежності від місця розташування земельної ділянки.

Як видно з видаткової частини сільського бюджету останніх років, сільська рада досить серйозно дотує КП «Грушівський сількомунхоз». Це покриття затрат, що зазнає підприємство, у зв'язку з заниженими тарифами для населення на водопостачання та сміттєвивіз.

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020  роки:

 

Забезпечити виконання дохідної частини бюджету.

 Забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов'язкових платежів до сільського бюджету.

Внести зміни до договорів оренди землі з підприємствами, що знаходяться в межах села, в частині орендної ставки та суми оплати.

Здійснювати продаж землі (викуп з оренди) за прийнятну вартість.  

Поглибити співробітництво з інвесторами, що отримали в минулі роки земельні ділянки в оренду на умовах вкладання інвестицій в розвиток села.

Переглянути тарифи на комунальні послуги відповідно до їх реальної вартості, що в свою чергу зменшить видаткову частину сільського бюджету та дасть змогу вивільнені кошти направити на розвиток інфраструктури села.

 

Очікувані результати:

 

Стабільне функціонування бюджетної системи.

  Збільшення дохідної частини сільського бюджету.

  Підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у житлово-комунальній та соціальній сферах.

Покращення матеріально-технічної бази Грушівського КП.

 

4.2. Розробки та виготовлення схем та проектів.

 

На сьогодні сільською радою не виготовлено державні акти на право постійного користування земельними ділянками, на яких знаходяться об’єкти нерухомості комунальної власності та ділянки під перспективне будівництво на них об’єктів соціального та культурного призначення.

Так не виготовлено акти на земельні ділянки під приміщеннями сільської ради, будинку культури, гуртожитку. Відведено земельні ділянки та не виготовлено акти на право постійного користування під дитячим садком та сільським стадіоном.

Згідно законодавства у разі відсутності даного акту неможливе будівництво чи капітальний ремонт об’єктів, що знаходяться на даній земельній ділянці.

У 2016 році необхідно продовжувати роботи із виготовлення проектів асфальтування сільських доріг, провести інвентаризацію земель, що увійшли в межі села та розробити детальні плани до генерального плану села.

 

Основні завдання та заходи на 2016-2020  роки:

 

Розроблення містобудівної документації для будівництва очисних споруд та кладовища – 460,0 тис.грн.

  Розроблення проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту доріг – 100,0 тис.грн.

  Розробка проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту покрівлі гуртожитку села Грушівка за адресою пл.. Леніна 2 –34,0 тис, гр.

● Розробка проектно-кошторисної документації на освітленя нас.п. – 46,0.тис,гр.

4.3. Поліпшення сільського середовища життєдіяльності, розвиток інфраструктури (благоустрій).

 

4.3.1. Розвиток дорожньої інфраструктури.

 

Загальна довжина доріг в Грушівської сільської ради складає 11,3 км. Комунальних доріг на вулицях, де забудова домогосподарств складає понад 50%, складає – 8,0 км. З них заасфальтовано 7,6 км. В останні шість  років  протяжність комунальних доріг склала близько 5,1 кілометрів. На сьогодні сільська рада звертатиметься до Куп’янської  РДА з клопотанням про виділення коштів для асфальтування доріг сільських доріг. В минулому році, у зв’язку з складним фінансово-економічним  станом в країні, відповідно не було виділено коштів на роботи з асфальтування, ніж в попередні роки. Так зокрема для

 

 

у 2016 році роботу по виготовленню проектів на інші вулиці села необхідно продовжу-вати. Щовесни проводяться роботи з профілювання ґрунтових доріг сіл. 

Таблиця 1 – Стан заасфальтованості доріг села.

 

Вулиця

Всього,

м

Заасфальтовано,  

  м

Потрібно заасфальтувати, м

 

Вулиці з дорогами що знаходяться на балансі Укравтодора (не комунальні)

 

1

Садова

1100

1100

-

 

2

Войнаральска

1260

1260

-

 

3

Романова

790

790

-

 

4

 с.Благодатівка

1200

1200

-

 

5

с.Садове

930

930

-

 

6

с.Василівка

860

860

-

 

 

Всього:

6140

6140

-

 

Дороги на обжитих вулицях (комунальні)

 

7

Вишнева

800

600

200

 

8

Зелена

730

-

730

 

9

Лугова

600

-

600

 

10

Північна

1860

-

1860

 

11

Молодіжна

400

400

-

 

12

Весняна

400

400

-

 

13

Перемоги

550

-

550

 

14

Полева

250

-

250

 

 

Всього

5590

1400

4190

 

 

ЗАГАЛОМ

по усіх дорогах села   Всього:

11730

7540

4190

 

 

 

Вуличне освітлення.

 

Роботи щодо поліпшення вуличного освітлення потрібно продовжувати, необхідно встановлювати ліхтарі на ділянках, які цього потребують. Розробити проекти та розрахунки по освітленню  вулиць сіл Грушівської сільської ради на що потрібно виділення коштів з сільського бюджету  в кількості – 168 тис,гр.

 

 

Благоустрій.

 

Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані несуть загрозу електромережам, останні п’ять років сила-ми  Куп’янського РЕС, та сільської ради  та підрядних організацій здійснено кронування та спиляно понад 30 дерев.

На центральних вулицях  проводиться покос трави в середньому раз на три тижні.

Навесні, як і щороку, буде проведено технічний огляд та поточний ремонт дитячих майданчиків, а протягом року встановлено два нових.

В цьому році, як і в попередньому, сміття від населення вивозитиметься. Протягом року також забезпечується догляд за ставком шляхом прибирання сміття, покосу трави та чагарників.

До Великодня забезпечується вивіз сміття від сільських кладовищ,  спилювання аварійних дерев.

 

 Основні завдання та заходи на 2016-2020 роки:

 

  Кронування дерев - 3,0 тис.грн.

  Скошування трави по вулиці -2,0 тис.грн.

  Вивіз твердих побутових відходів – 60,0 тис.грн.

  Технічне обслуговування мереж вуличного освітлення – 48,0 тис.грн.

  Оплата електроенергії за освітлення вулиць села - 6,0 тис.грн.

  Оплата робіт служби благоустрою КП «Грушівський сількомунгосп » –8,0 тис.грн.

  Поточний ремонт дитячих майданчиків –5,0 тис.грн.

  Придбання дитячих майданчиків – 1,0 тис.грн.

Грейдерування ґрунтових доріг, поточний ремонт (ямковий) заасфальтованих доріг – 156,0 тис.грн.

  Придбання знаків (таблички для нумерації будинків) – 22,0 тис.грн.

  Капітальний ремонт доріг (асфальтування) -  300,0 тис.грн.

  Капітальне будівництво мережі вуличного освітлення вулиць– 168,0 тис.грн.

  Благоустрій сільських колодязів 10,0 тис.грн.

Проведення робіт по встаноню авто-зупинок по вулиці Садовій-- 3 шт, по вул. Войнаральській  -3 шт, центр пл. Леніна -2 шт. – 38,0 тис,гр..

  Розчищення доріг від снігу – 5,0 тис.грн.

  Придбання контейнерів для збирання сміття  десяти шт- 40,0 тис,гр.

Проведення робіт по освітленю вулиць сіл - 168 тис,гр.

  Придбання дитячого майданчика, його освітлення асфальтування -100,0 тис,гр.

  Проведення  благоустрію кладовищ -21 тис,гр.

  Придбання  та встановлення дверей на будинках вул. Центральна, 2,3, -25тис,гр.

 

Очікуваний результат:

 

- забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування села;

- наведення благоустрою на сільських кладовищах;

- задоволення потреб дітей дитячими майданчиками;

- забезпечення належного стану комунальних доріг;

- забезпечення благоустрою та естетична привабливість сільських ставків.

 

4.3.2. Комунальне господарство. Модернізація та розбудова інженерних мереж.

 

До складу комунального господарства Грушівської сільської ради входить Грушівський сількомунхоз, станом на січень 2015 року, яке проводить три види діяльності: водопостачальну, сміттєзбиральну та водовідведення. В  господарську  діяльність в комунальній  сфері входить виконання робіт з заміни водогонів яку затримує причина відсутності обігових коштів в КП. Загальна довжина трубопроводів села на сьогодні складає близько 6,5 км, кількість абонентів з водопостачання  близько 350. Довжина системи водовідведення складає 3,3 км.

В попередні 3 роки придбано насосне обладнання продуктивністю по 10 м3/год. Це суттєво покращило стан водопостачання в селі. Але протягом цього ж часу на мережі вийшли з ладу  2 насоси на 10 м3/годину, відновленню вони не підлягають. Тому тут є необхідність  придбаня нових. В цьому році за рахунок бюджету сільської ради було відремонтовано 2 насоси також за рахунок сільської ради та держбюджету буде проводитись реконструкція очисних споруд.

Є необхідність провести також заміну мереж по вулиці Садова до кінця вулиці, та по вулиці проводити ремонт складно, адже навколо багато мереж - газ, телефон, кабелі зв’язку, все це ускладнює роботи з ліквідації поривів. У разі можливості ці роботи буде розпочато або повністю проведено в наступному  році.

 

Таблиця №2

       Перелік водомереж :

 

Вулиця

Всього,м

Нормальний

водопровід,м

Потрібно замінити(збудувати),м

1

Садова

1050

620

430

2

Войноральского

1220

700

520

3

Вишнева

800

800

-

4

Пл. Леніна

600

-

600

5

Весняна

400

400

-

6

Молодіжна

550

550

-

7

Вул.  Центральна

460

-

460

 

                    Всього:

5080

3070

2010

Таблиця №3

       Перелік мереж водовідведення :

 

Вулиця

Всього,м

Нормальний

водопровід,м

Потрібно замінити(збудувати),м

 

1

Вишнева

300

300

-

2

Леніна

600

150

450

3

 П-р.Центральний

80

80

-

4

Войноральского

260

-

260

5

напорна магівстраль

1230

-

1230

 

Всего:

2470

530

1940

 

 

Основні заходи щодо забезпечення виконання Програми. 

 

Поточний ремонт КНС по вул. Войнаральська - 132,0 тис.грн.

Поточний ремонт водопровідної мережі по вул.  Садова16,0 тис.грн.

Поточний ремонт водопровідної мережі по вул.   Войнаральська –7,0 тис.грн.

Поточний ремонт глибинних водопровідних насосів – 20,0 тис.грн.

Поточний ремонт погружних фекальних насосів – 17,0 тис.грн.

Реконструкція зовнішніх водопровідних мереж по вул.  Вишнева 1 – 2,6 тис.грн.

Придбання  двух насосів  на коптаж  вул.Північна 1-б. – 44.0 тис.гр.

Придбання частотного перетворювача  - 50.0 тис,гр.

Придбання фікального насосу  в комплекті – 7,6 тис,гр.

Реконструкція системи водопостачання с. Грушівка протяжностю 2,4 км. -126,0 гр.

Встановлення башти Рожновського в селі Благодатівка -160,0 тис,гр.

Поточний ремонт покрівлі будинку вул.  Вишнева 20 – 26,0 тис гр.

Поточний ремонт будинку пл. Леніна 7 – тис,гр.

Поточний ремонт будинку вул. Вишнева 3 – 30 тис,гр.

Поточний ремонт будинку с. Благодатівка  вул. Центральна 2,3 -34,0 тис,гр.

Придбання будматеріалів для поточних ремонтів жит.комп – 40 тис,гр.

  Придбання електрогенератора- 26,0тис,гр.

  Проведення поточного ремонту будівлі будинку на пл. Леніна,7 -5,0 тис,гр.

 

Очікуваний результат:

 

- покращення якості надання комунальних  послуг населенню;

- покращення умов роботи Грушівського сількомунгосп;

- зменшення втрат води при транспортуванні;

- зменшення кількості поривів трубопроводів.

 

 

Грушівський сільський голова                                                Л.А.Паламарчук       

21 листопада 2015р.

Приєднані документи:

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО
Web-адреса: grushivka.kupyansk.info/news/id/7629 | Переглядів: 2590Дата публікації: 09:42 24.11.2015
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Декларування доходів
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Куп’янська райдержадміністрація

Куп’янська районна рада