Сільський голова

 

 

Паламарчук Леонід Анатолійович

 

Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!!
Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!!

Поділитися новиною:

Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!!

13 березня 2016 року біля Грушівського сільського клубу відбулося святкування народного свята МАСЛЯНОЇ !!!!

Історія свята Масляна

 
У стародавні часи це свято називалося інакше. Як і багато інших язичницькі народи, стародавні слов'яни відзначали свято, пов'язане з проводами зими і зустрічі весни. Він був пов'язаний з ім'ям бога родючості й скотарства Велеса.
 
У народі Масляна завжди була веселою порою. Вважалося, що той, хто відмовиться її святкувати, буде жити «в гіркій біді і худо скінчить».
 
Після прийняття християнства на Русі це свято залишилося і в XVI столітті стало називатися Масницею. Його більшою мірою вважають народним. Однак, треба зазначити, що за Церковному статутs, вже під час самої Масниці, що триває сім днів, не дозволяється вживання м'яса, але дозволяється вживання молочних продуктів (в т.ч. масла) і яєць. Головне ж частування на Масляну - млинці. М'ясо востаннє перед Великим постом їдять в останню неділю перед Масницею, яке називається м'ясна неділя. У цей день доїдали м'ясо, яке залишалося після забою свійської худоби перед Різдвом. Невипадково тому період від Різдва до Масляної називали ще й м'ясоїдів.
Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!! Альбом: Грушівка святкує МАСЛЯНУ !!!!
Web-адреса: grushivka.kupyansk.info/news/id/8142 | Переглядів: 182Дата публікації: 21:26 13.03.2016
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Декларування доходів
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Куп’янська райдержадміністрація

Куп’янська районна рада